poniedziałek, 22 września 2014

Spełnienie marzeń oraz Jarmark na Nikiszu

Prawie rok mnie tutaj nie było. Czytałam, podglądałam ulubione blogi, ale sama potrzebowałam przerwy. Teraz wracam... chyba trochę inna. Mam nadzieję. 
Dużo zmieniło się przez ten czas- zaczęłam wierzyć, że cuda się zdarzają... pomimo wszystko.
Moje Cudeńko skończyło 7 tygodni - córeczka Hania.
Ostatnią niedziele lata spędziliśmy na Nikiszowcu w Katowicach. Odbywał się tam Jarmark Śląski, impreza towarzysząca finałom Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Tym razem oprócz rękodzieła i śląskich przysmaków nie zabrakło sportowych emocji. Wszyscy trzymali kciuki. Było warto. Polska Mistrzem Świata :)

Punktem obowiązkowym na Nikiszowcu jest dla mnie Cafe Byfyj (byfyj- to po śląsku kredens), urokliwa kawiarnia z pysznymi śląskimi kołoczami i pachnącą kawą. Ulubione miejsce to stolik przed kawiarnią z widokiem na życie toczące się na głównym placu Nikiszowca. Na miejscu kawa i ciacho- każdy zamawia inne żeby wszystkiego spróbować, a jest w czym wybierać. Do domu kupujemy chleb, podobno najlepszy w Katowicach- żytni na zakwasie.


Nikiszowiec - to zabytkowe, stuletnie "miasteczko" górnicze.
To unikatowa w skali światowej i najbardziej niezwykła dzielnica Katowic.


Dzisiaj odkryłam nowe miejsce Galerię Riksza Pub. Miejsce- wehikuł czasu. Pomieszanie z poplątaniem, nie wiadomo na czym oko zawiesić :)

To był miły, pełen wrażeń dzień. Dawka pozytywnej energii na rozpoczynający się tydzień. Nikiszowiec - miejsce magiczne, polecam :)

3 komentarze:

 1. Gratulację spełnienia tak cudownego i niezwykłego marzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie, długo na Nią czekaliśmy- Cudeńka pojawiła się w naszym życiu :) Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Na Nikiszowcu byłam tylko w tej galerii Riksza Pub i właściciel powiedział że warto obejrzeć tą dzielnicę za dnia ale niestety jakoś do tej pory nie było na to czasu. A dokładnie u nich kupiłam mój kredens pokazany tu http://wszystkoinicczylico.blogspot.com/2014/10/ona-temu-winna.html. A Twoje szczęście cudowne, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń