wtorek, 24 maja 2016

"Jeżeli jedyna modlitwa, jaką powtarzasz przez całe życie, brzmi: 'dziękuję', to zupełnie wystarczy"*

" Wdzięczność zmienia Ciebie. Nie ma lepszego sposobu wzmocnienia swoich wibracji. Wdzięczność przypomina ścieżkę życia, o jakim marzysz. (...) Dziękuj za każdy drobiazg. Niech wejdzie Ci w krew składanie milczących podziękowań za wszystko co sprawia ci przyjemność- za zabawę z psem, szklankę zimnej wody, uścisk męża. Kiedy uśmiechnie się do ciebie nieznajoma osoba, podziękuj bez słów. Jeżeli jesteś bez pieniędzy i znajdziesz drobną monetę, podziękuj. Wdzięczność za najmniejsze drobiazgi sprawi, że staniesz się magnesem, przyciągającym dobre zdarzenia.
Kiedy ci się wydaje, że wszystko idzie źle, zadaj sobie pytanie: jakie są dobre strony tej sytuacji? A jeżeli nie możesz znaleźć żadnego pozytywnego aspektu, podziękuj mimo to: nie mam pojęcia, co dobrego może z tego wyniknąć, ale z góry dziękuję.
Kiedy już zrozumiesz, że wdzięczność powoduje w tobie zmiany, zostaniesz wojownikiem wdzięczności."        

Andrew Matthews "Jak działa życie"
Dziękuję: za piękny dzień moich urodzin. Za to, że już po raz drugi świętuję je z naszą córeczką.


Za tego przystojnego młodzieńca z bukietem kwiatów (własnoręcznie zerwanym), najpiękniejszą laurką na świecie i prezentem. Za wszystkie życzenia i całusy.
Za kawę i deser w kochanym towarzystwie w promieniach majowego słońca, a przede wszystkim za czas, który razem spędziliśmy... 
Za przemiłą, rodzinną sobotę. Za cudne kwiaty na katowickim Rynku i gołębie, które z Hanią mogłyśmy karmić, za szklaną rybę, którą odnalazłam na katowickim jarmarku staroci.Za smaczny obiad w wege barze Złoty Osioł i nieziemsko pyszne lody pistacjowe.


A przede wszystkim za czas, który razem spędziliśmy...


I za niedzielę dziękuję. Za słoneczną pogodę, spacer, Hani kapelusz z kwiatem, w którym wygląda uroczo :) 


Za piękny park w centrum miasta i kwitnące rododendrony.Za odkrycie nowego punktu na mapie Gliwic BLCRK i wyprzedaż garażową, kawę cappucino z McDonalda ;)


Za dobry humor, bieganie boso po trawie i wygłupy.
A przede wszystkim za czas, który razem spędziliśmy...
Zwykli ludzie mówią: "kiedy będę szczęśliwy, wtedy będę wdzięczyny.
Radośni ludzie mówią: "kiedy jestem wdzięczny, wtedy jestem szczęśliwy" Andrew Matthews


* Mistrz Eckhart

5 komentarzy:

 1. Dziękuję za tekst wprowadzenia. Mam teraz bardzo trudne dni. Ten tekst jak i cały Pani blog ( z ulubionym tekstem o aniołach ) jest dla mnie wsparciem . Życzę wszystkiego dobrego dla Pani i całej pięknej rodzinki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję za komentarz, ciepłe słowa. Sama często szukam otuchy, motywacji, dobrej energii, gdy znajdę -pragnę się tym dzielić, wiem jak bardzo są potrzebne. "Jeżeli tylko poprosimy, dostaniemy pomoc, lub radę. Jeżeli wejdzie nam w nawyk składanie milczących podziękowań, pomoc i porady będą pojawiać się coraz częściej" Andrew Matthews. Piękne i pełne nadziei. Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę słońca w życiu i na co dzień.

   Usuń
 2. Ojj tak... bo warto cieszyć się z małych rzeczy, to cudowne posiadać taką umiejętność cieszenia się i bycia wdzięcznym za proste, codzienne czynności! Tak trzymaj! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ciszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest" la,la,la :) Kochana pozdrawiam Cię serdecznie :)

   Usuń
 3. Wspaniały wpis i cudne zdjęcia. Tak rzadko zdarza nam się dziękować za te małe cuda... Dziękuję Ci za przypomnienie o tym! :) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń