piątek, 3 kwietnia 2015

Dzień z fiołkiem w tle

Pomimo śniegu za oknem, stoją sobie na stole i przypominają o wiośnie. Fiołki. 


Od wieków kwiatom i roślinom przypisuje się różne znaczenia. Podobno wraz z obdarowaniem drugiej osoby kwiatami przekazujemy poprzez nie informacje i komunikaty. Są symbolami, które wyrażają nasze myśli i uczucia. Taki mały fiołek, a tyle w sobie mieści: skromność, pokora, ufność, niewinność, cnota, wierność, prawda, miłość- szczególnie matki i dziecka lub pary narzeczonych, szczęście, zaduma, cierpienie, piękno, przemijanie, czysta i stała miłość, szczerość, tajemnica, piękno, wiosna, zaduma, cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie, przebudzenie się wiosny, żałoba.


Fiołek to słowik

Serdecznym liściem ogrzane, 
Chcąc miłości aksamit wysłowić - 
Skromne fiołki 
Śpiewają wonności sopranem. 
W świecie kwiatów 
Fiołek - to słowik.

Maria Pawlikowska-JasnorzewskaChwalę się moim ostatnim nabytkiem :) Forma do masła w kształcie baranka. Musiałam ją mieć ;) Produkcja maślanych baranków ruszyła. Może pierwszy nie jest doskonały, ale przecież trening czyni mistrza

4 komentarze:

 1. Kochan to zdradź jak robiłas bo mam forme po dziadkach a nie za bardzo maslane baranki wychodza ;/

  Wesołego Alleluja !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Forma po dziadkach - marzenie :) Foremkę smaruję olejem słonecznikowym, pakuję masełko i do zamrażalnika, jedna strona formy schodzi bez problemu, drugą podważam delikatnie nożem. Trzy sztuki już są :) Wesołego Alleluja :)

   Usuń
 2. Maślany baranek? Ale super! :)
  Ostatnio widziałam u którejś z blogerek ciastka francuskie (chyba?), z ozdobą w postaci fiołków właśnie - wyglądały genialnie :)
  Radosnych Świąt Ci życzę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia radosnego fiołka, a baranek z formy wyszedł Ci kapitalnie! Radosnych i rodzinnych świąt Wam życzę kochani! Pozdrawiam, Magda

  OdpowiedzUsuń