piątek, 17 kwietnia 2015

Miłość do prowincji i piękne spotkanie

Chociaż urodziłam się i wychowałam w Gliwicach, kocham prowincje. Jest co najmniej kilka prowincji, które darze wielkim sentymentem, chętnie do nich wracam, czerpie z nich energię. Świętokrzyskie wsie, które kojarzą mi się z beztroskimi wakacjami, czasem dzieciństwa, lubelskie małe miasteczka, w których oddycham "artystycznym" powietrzem, nadmorskie, małe wioski, gdzie inaczej szumi morze. Jest jeszcze jedna prowincja, na którą chętnie wracam, chociaż nigdy na niej nie byłam. Mazurska prowincja pełna marzeń, gwiazd, słońca, smaków, czarów, szeptów, snów... Prowincja, którą znam z książek Katarzyny Enerlich. Rodzinnie, my-kobiety:) pokochałyśmy książki Kasi.

Miałyśmy ogromną przyjemność poznać Kasię w ubiegłym roku na spotkaniu autorskim w Kuźni Raciborskiej. Pojechałyśmy tam z naszą ekipą telewizyjną. Poniżej materiał z przesympatycznego spotkania. Było to 10 kwietnia 2014 roku.  Kilka dni temu podczytując bloga Kasi dowiedziałyśmy się o spotkaniu autorskim w Strzelcach Opolskich. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć:) W tym roku byłyśmy w większym składzie dołączyła do nas Hania.

Atmosfera była cudowna, dwie godziny minęły jak kilka minut. Było to niesamowicie pozytywne spotkanie, pełne dobrej energii i mądrych przesłań: nie ma sytuacji w życiu bez wyjścia, marzenia się spełniają, codzienność może być piękna, to tylko zależy od nas, a "szczęście to stan duszy" *.

Do naszych ubiegłorocznych dedykacji, dołączyła tegoroczna dla Hani :)A taką niespodziankę sprawiła nam dzisiaj Kasia na swoim blogu http://prowincjapelnamarzen.blog.pl/2015/04/16/w-krainie-wysokich-stromow/ :) fot. Ada Jarosz
http://prowincjapelnamarzen.blog.pl/2015/04/16/w-krainie-wysokich-stromow/

Dziękujemy, było pięknie :)

* Katarzyna Enerlich


3 komentarze:

 1. Cudowne spotkanie przepełnione pasją! Muszę sięgnąć po książkę a wam bardzo gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne, aż Wam zazdroszczę :)
  Książka na liście do przeczytania!
  Miłego dnia :)
  M.

  OdpowiedzUsuń
 3. wspaniałe spotkanie! :) nie znałam żadnej z tych książek, na pewno przeczytam! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń